Symbole Włoch

16 maj 2014.

192
com_content.article
(7 razy zagłosowano, średnia ocena 4.86 na 5)
Symbole Włoch4.86 out of 50 based on 7 voters.


Z czym kojarzą nam się Włochy? Oczywiście z pyszną kuchnią, wspaniałymi zabytkami, karnawałem w Wenecji, gondolami i czerwonym Ferrari!

Włochy | Koloseum - symbol Włoch
Włochy | Koloseum - symbol Włoch (by javimaro )

Kuchnia włoska

Kuchnia włoska znana jest na całym świecie. Nigdzie indziej nie skosztujemy tak pysznej pizzy, lazanii czy spaghetti. Z kuchnią włoską utożsamiane są też: gnocchi oraz przepyszny deser tiramisu. Ciekawostką jest, że we Włoszech naliczono ponad 300 rodzajów makaronu (np. bavette, penne, fusilli czy gnocchi), 400 rodzajów sera (np. gorgonzola, mascarpone, mozarella, ricotta, parmezan), 250 rodzajów wędlin (np. mortadella, speck, bresaola) oraz 200 rodzajów pieczywa (np. focaccia). Nie można też zapomnieć o wyśmienitych winach, bowiem Włochy uważane są za jednego z jego największych producentów. W kraju znajduje się ponad milion winnic.

Zabytki

Gdy myślimy o Włoszech, przed oczami pojawia się nam Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie i Bazylika św. Piotra. Są to najpopularniejsze zabytki słonecznej Italii. Włochy kryją jednak o wiele, wiele więcej. Jest to prawdziwy raj dla miłośników zabytków.

Gondole

Romantyczna wycieczka wzdłuż weneckich kanałów – czego chcieć więcej. Gondole są bez wątpienia jednym z symboli Włoch, nic więc dziwnego, że każdemu odwiedzającego Wenecję marzy się taki krótki rejs.

Wszystkie gondole wyglądają niemal identycznie: są w kolorze czarnym, mają 11 m długości i 1,75 m szerokości. Gondolierzy ubrani są w koszulę w czarno-białe pasy i czarne spodnie. Często mają na głowie słomiany kapelusz.

Włochy | Niezapomniana wycieczka gondolą
Włochy | Niezapomniana wycieczka gondolą (by Russ2009 )

Motoryzacja

Większości mężczyzn Włochy kojarzą się nieco z szybszym środkiem transportu niż gondole… Słoneczna Italia wypuściła na rynek takie samochody jak: Ferrari, Lamborghini, Maserati czy Alfa Romeo.

Karnawał

Karnawał w Wenecji jest największą zabawą uliczną w Europie. Jego historia sięga XI wieku. W tym czasie Włosi przebierają się i zakładają na twarz bogato zdobione maski (można je kupić przez cały rok w sklepach z pamiątkami). Karnawałowi towarzyszą też tańce, występy muzyków i przedstawienia. Karnawał w Wenecji jest coroczną tradycją, która zawsze przyciąga tłumy.

Włochy | Maski weneckie wykonane są z gipsu lub papieru
Włochy | Maski weneckie wykonane są z gipsu lub papieru (by Frank Kovalchek )